12.11.07

ΠΡΩΤΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ

Ξεκίνησε τα σερί της η ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ στις νίκες με την εκτός έδρας επιτυχία επί του ΕΡΜΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ.
Η πρώτη εκτός έδρας νίκη για την ΠΡΟΟ ήρθε στο ΕΑΚ όπου πραγματικά με την παρουσία των φιλάθλων μας ήταν σαν εντός έδρας.
Χωρίς να κάνει ιδιαίτερα καλή εμφάνιση η ΠΡΟΟ έπαιξε όσο χρειάστηκε για να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης. Ουσιαστικά η ΠΡΟΟ έπαιξε μόνο το πρώτο 20΄ όπου στο 10΄ο Κουβάτσος έκανε το 0-1 με ένα εκπληκτικό γκολ, και τα επόμενα 10΄η ομάδα μας θα μπορούσε να είχε καθαρίσει το παιχνίδι αφού στο 17΄ο Γιαννόπουλος έχασε μοναδικό τετ α τετ και στο 20΄ο Σπέρτος είχε δοκάρι από απ΄ευθείας κτύπημα κόρνερ.
Η αναγκαστική αλλαγή του Σπέρτου, έκοψε την ομάδα στη μέση και χάθηκε η υπεροχή του Α ημιχρόνου. Στο Β ημίχρονο ο Ερμής μπήκε πολύ πιο δυνατά στο παιχνίδι, κάνοντας σημαντικές φάσεις που θα μπορούσαν να μετατραπούν σε γκολ, ιδιαίτερα στις καθυστερήσεις.
Σαφέστατα η ΠΡΟΟ εμφανίζεται όλο και πιο βελτιωμένη σε κάθε παιχνίδι, αλλά ακόμα της λείπει το επιθετικό ποδόσφαιρο
Στόχος πλέον πρέπει να είναι το σερί να συνεχίσει και στα επόμενα 3 εντός έδρας παιχνίδια που έχουμε.